Moda wiosna - lato 2018


Początek wiosny mamy już za pasem, więc warto wiedzieć, co za trendy przyniosła ze sobą ta cieplejsza część roku. Wraz z przyjściem wiosny i słonecznej pogody, przywiało do nas trendy w nowym, odświeżonym stylu.
Jak to mówią: do wyboru, do koloru! W tegoroczne wiosnę i lato, każdy znajdzie coś dla siebie, by być „na topie'” Największym fenomenem tego półrocza będą wszechobecne kropki. I tym razem nie sprawdzi się powiedzenie, że co za dużo, to nie zdrowo.
Do mody znów wracają pastele. Mimo że ten trend powtarza się od wielu lat, w tym roku królować będą chłodne kolory. Co idealnie odnosi się do mrozu, jaki nas nawiedza. Powraca też do nas całkiem odnowiona wersja mody z lat 80-tych. Cekiny, błyszczący materiał i wszystko związane z Disco skradnie nasze serca tego lata. Podobnie jest z jeansami, które co roku zaskakują nas sposobami ich noszenia.
Kolejnym zaskakującym zakupowiczów trendem jest plastikowy materiał szerzący swoją popularność od jesieni zeszłego roku. Jak zdradzają projektanci - pomysł został zaczerpnięty z jesiennej deszczowej pogody. To na potrzebę ochrony przed dopadami zostały stworzone pierwsze tego typu płaszcze. Całkowitym przeciwieństwem dla materiałów wodoodpornych są przezroczyste materiały, tiule i koronki. One również będą rządzić latem na światowych ulicach.
Jednak dane jest nam zauważyć, że na świecie obok płci pięknej, stoją równie przystojni panowie. Oni swój kawałek nowej mody też otrzymali.
Panowie w tegoroczną wiosnę powinni zaopatrzyć swoją szafę w szerokie spodnie. Są one bardzo modne na zagranicznym rynku już od paru miesięcy, jednak teraz zyskują na popularności. Tak jak kobiety swoje powinny chronić swoje ciało przed deszczem, tak u panów kurtki przeciwdeszczowe będą modne nawet, gdy padać nie będzie. Wielkim przełomem w modzie męskiej są kolorowe garnitury i koszule w kwiaty oraz w inne wzory. Obserwując gwiazdy na gali, możemy zauważyć, że panowie tę modę praktykują już od co najmniej 2 lat.
W tym roku czeka nas dużo niespodzianek, zarówno pozytywnych, jak i tych mniej nas cieszących. Jednak myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i nie będzie w tym roku stał na uboczu.
Dominika Sielawa 3c