Gala ośmiu wspaniałych


Dziś, w olsztyńskim ratuszu odbyła się uroczystość podsumowania XXIV Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Koncepcja konkursu jest prosta - każde miasto najpierw wybiera, a następnie przedstawia całej Polsce regionalnego przedstawiciela aktywnej społecznie młodzieży.
W tym roku szkolnym na ogólnopolskim etapie konkursu "Ośmiu Wspaniałych" w Warszawie województwo warmińsko-mazurskie reprezentować będzie uczennica XI LO - Weronika Chworak.
- Realizuję się jako organizator i współorganizator imprez. Dzięki temu zdobywam doświadczenie, rozwijam swoje pasje i poznaję nowych ludzi. Odnajduję się w świecie kultury. Dzięki wolontariatowi myślę o sobie jako o kimś, kto może się rozwijać - mówi Weronika.
Swoją postawę zawdzięcza słowom często słyszanym w rodzinie: „Każdy jest ważny i każdemu trzeba pomagać, bo kiedyś możemy sami potrzebować pomocy”.

Na uroczystości XXIV Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” obecny był Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.
- Wszyscy cieszymy się, że jesteście aktywni, że realizujecie wiele ważnych tematów związanych z pomocą i wolontariatem. Swój czas poświęcacie na to, aby pomóc osobom potrzebującym, które częstokroć same sobie nie są w stanie poradzić. Macie gorące i otwarte serca. Za to chciałbym wam podziękować i życzyć, abyście zawsze byli osobami nieobojętnymi na los drugiego człowieka, bo to jest piękna postawa - mówił prezydent Grzymowicz.
Weroniko, serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy ci powodzenia w Warszawie.

GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ