Nasi uczniowie na Olsztyńskich Targach Pracy
11 kwietnia 2018r. młodzież naszej szkoły udała się do Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie na II Olsztyńskie Targi Pracy adresowane do ludzi młodych, uczących się , absolwentów i osób poszukujących pracy.
Organizatorami byli: Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego, Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie.
Uczniowie na miejscu  zapoznali się z różnorodnością ofert pracy  - 42 stoiska wystawiennicze  proponowały zatrudnienie w: przemyśle, produkcji, handlu, gastronomii, opiece, służbach mundurowych. Uzyskali informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do pracy, zapoznali się z ofertami kursów i szkoleń proponowanych przez OHP oraz skorzystali z konsultacji ze specjalistami publicznych służb zatrudnienia.  Dodatkowo uczestniczyli w zajęciach grupowych poprowadzonych przez doradców zawodowych z OHP pt. ”Autoprezentacja – przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej” oraz „Jak Cię widzą tak Cię piszą – kluczem do sukcesu na rynku pracy”.