BohaterON

BohaterON_1Jako koordynator wyjątkowej akcji mam zaszczyt ogłosić, że w dniu 24.09.2018r. w naszym liceum rozpoczęło się pisanie kartek do Powstańców BohaterON-włącz historię!

Uczniowie XI LO dołożą więc swoją cegiełkę do zachowania pamięci nie tylko o faktach historycznych, ale także o ludziach, którzy wpływali na naszą polską historię.

Każda chętna osoba może wypisać kartkę dla powstańca - cywila lub żołnierza uczestniczącego w walkach w Warszawie w 1944 roku. 
Na kartkach pocztowych (do pobrania w sali 19) możecie zredagować swoje życzenia/pozdrowienia do konkretnych osób, żyjących jeszcze powstańców warszawskich.
Wypisane kartki należy odnieść do sali 19, gdzie zostaną zapakowane i dostarczone żyjącym powstańcom.
W tym roku otaczamy szczególną opieką Kobiety pistolety (40 łączniczek i sanitariuszek Powstania Warszawskiego - z nich Marię Kowalską Myszkę i Barbarę Braun Basię Białą) oraz żołnierzy AK, walczących w powstaniu - Edwarda Andersa, marka Dunina-Wąsowicza i Piotra Łubieńskiego, byłych więźniów byłego obozu koncentracyjnego Stutthof.
Biogramy BOHATERÓW znajdziecie tu:

http://stutthof.org

oraz na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego

https://www.youtube.com
https://www.1944.pl
https://www.polskieradio.pl

Kartki możecie wypisywać na lekcji Historii i społeczeństwa lub na godzinie wychowawczej po zapoznaniu się z biogramami powstańców. To mają być wasze osobiste podziękowania, życzenia, słowa uznania dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Możecie je ozdobić, coś na nich narysować. Takie ręcznie wypisane kartki bardzo cieszą naszych powstańców, bo świadczą o tym, że pisząc do nich poświęciliście im swój czas.
Będzie mi miło, jeśli włączą się do akcji całe zespoły klasowe.

Opis akcji:
BohaterON - włącz historię! - to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek. Projekt ma  wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną i włączać do świadomości społecznej indywidualne historie Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

Zdjęcie za zgodą sfotografowanych.