1B na święcie skarbówki

Swieto Skarbowki_5
Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Krajowej Administracji Skarbowej obchodzili we wrześniu swoje święto.
W Olsztynie ten dzień był szczególny, ponieważ trzem połączonym instytucjom - Urzędowi Skarbowemu, Celnemu i Kontroli Skarbowej -  właśnie wtedy nadano sztandar symbolizujący wartości, na których straży stoi Krajowa Administracja Skarbowa. Obchody rozpoczął uroczysty marsz funkcjonariuszy przez centrum Olsztyna. Była defilada służb, uroczyste ślubowanie nowo przyjmowanych do służby, medale i awanse.
Dlaczego warto pamiętać o funkcjonariuszach i pracownikach cywilnych Krajowej Administracji Skarbowej?
Choćby dlatego, że wykonują ważną pracę na rzecz społeczeństwa i Skarbu Państwa - walczą z przestępczością gospodarczą. To od skrupulatności funkcjonariuszy zależy, czy na teren Polski dostaną się przemytnicy z nielegalnym towarem. To także oni likwidują nielegalny hazard. Od żmudnych kontroli zależy także likwidacja zjawiska wyłudzenia podatku VAT.
Obchody, w których udział wzięli również mieszkańcy regionu i turyści, zakończyły się specjalnym pokazem sprawności funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Była to jedna z niewielu okazji, by zobaczyć, jak wygląda dynamiczne zatrzymanie samochodu z przemytnikami czy praca funkcjonariusza z psem.
Pokazom przyglądała się także jedna z klas naszego liceum - klasa 1B.