Spotkania z prezydentem miasta Olsztyna

Spotkanie z Prezydentem_2
17.10.2018r. młodzież z naszego liceum i Technikum Informatyczno-Ekonomicznego nr 9 w Olsztynie miała okazję spotkać się z panem Piotrem Grzymowiczem, prezydentem miasta Olsztyna.
Spotkanie, którego celem było poznanie „blasków i cieni” pracy samorządowej, w tym wypadku pracy prezydenta miasta, odbyło się w MOK-u, a zorganizowane zostało z inicjatywy wiceprzewodniczącej SU XI LO, Oliwii Łysiak, która to spotkanie także prowadziła.
O co pytała młodzież prezydenta Olsztyna? O sprawy ważne i mniej ważne, o pracę zawodową i życie prywatne, o wspomnienia z czasów szkoły i dzisiejsze marzenia. A oto kilka z pytań, na które odpowiadał włodarz miasta:
-  Jak wygląda taki zwykły dzień pracy włodarza miasta, czyli prezydenta miasta Olsztyna?
- Z jakich wydarzeń, zmian dokonanych w mieście za Pana rządów, jest Pan jako prezydenta, ale i jako mieszkaniec miasta szczególnie dumny?
- Jest pan absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (dziś UWM), doktorem nauk technicznych ze specjalizacją w zakresie budownictwa . Czy zdobyte wykształcenie jest przydatne w pana codziennej pracy?
-  Gdyby mógł Pan się cofnąć o 4 lata, czy zmieniłby Pan coś w swojej prezydenturze?
- W jaki sposób radzi sobie Pan z napięciem, stresem, zmęczeniem, które przecież każdemu z nas towarzyszy w życiu codziennym czy zawodowym?
- Z tego co wiem, Prezydent miasta to bardzo zapracowana osoba. Ale prywatnie to mąż , ojciec i dziadek. Czy trudno jest pogodzić życie prywatne z zawodowym? Jak Panu udaje się znaleźć czas dla rodziny?
- Gdyby miał Pan możliwość poprosić o spełnienie jednego życzenia „złotą rybkę”, to o co by Pan poprosił?
- Proszę dokończyć rozpoczęte zdania: moja ulubiona potrawa …. /mój ulubiony film …. /
gdybym nie był prezydentem Olsztyna…/jako mały chłopiec chciałem zostać…/ najważniejsze słowa, które usłyszałem w życiu to… / lubię, kocham…
Na spotkaniu pan prezydent Piotr Grzymowicz podpisał także kartki do powstańców warszawskich w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterOn-włącz historię!, do której po raz kolejny włączyło się  nasze liceum.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. To, co z niego na pewno młodzież wyniosła, to przekonanie o tym, że bycie samorządowcem, piastowanie publicznej funkcji to ciężka i odpowiedzialna praca, którą trzeba definiować jako służbę, za którą jedni dziękują, a inni krytykują, to praca, której niejednokrotnie trzeba poświęcić część czasu, który można by spędzić z rodziną.
Za wsparcie akcji BohaterON, serdecznie Panu prezydentowi dziękujemy.
Za spotkanie także dziękujemy.
I choć nie mamy „złotej rybki”, życzymy Panu zdrowia.