Jeśli do kina, to tylko w czasie urodzin Radia Olsztyn!

Urodziny radia_2
Czy można pójść z klasą do kina za darmo? Można.
Sprawdzili to uczniowie klasy 2B XI LO – wzięli udział w konkursie Radia Olsztyn, napisali uzasadnienie, które okazało się jednym z dwóch zwycięskich i w poniedziałkowy, październikowy wieczór wraz z wychowawczynią mieli okazję obejrzeć film „Dywizjon 303 – historia prawdziwa” nie wydając przy tym złotówki.
Skąd taka okazja?
W dniach 10.09.-04.10.2018r. Radio Olsztyn przeprowadzało urodzinowe konkursy radiowe, w których do wygrania były m.in. podwójne zaproszenia na projekcję filmu ,,Dywizjon 303” w Multikinie. Z okazji 66-lecia Polskiego Radia w Olsztynie i 25-lecia Radia Olsztyn pracownicy tej instytucji zapraszali na wyjątkowy Tydzień z Kulturą. Wejściówki, bilety na kilka kulturalnych wydarzeń można było zdobyć w konkursach. Trzeba tylko było podać ciekawe uzasadnienie, dlaczego bilet/wejściówka ma trafić właśnie w nasze ręce.

Uzasadnienia naszych licealistów można było posłuchać na falach radiowych, bo pracownicy Radia Olsztyn pojawili się w murach XI LO, by osobiście przekazać uczniom informację o zwycięstwie.
A dodatkowo, tak się złożyło, że jeden z uczniów, nasz kolega z USA – James, obchodził swoje 18-te urodziny. Zespół klasowy świętował więc nie tylko wygraną w konkursie, ale i osiemnaste urodziny kolegi.
Zwycięskiemu zespołowi, gratulujemy! Jamesowi życzymy pełnego wrażeń, bogatego w doświadczenia pobytu w Polsce i trwałych polsko-amerykańskich przyjaźni.