„Wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole”

"Wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole" Tymi słowami Pan Dyrektor przywitał księży misjonarzy, którzy odwiedzili naszą szkołę w dniu 24.10.2018r. Nasi goście, ks. Anzelm pochodzący z Konga i ks. Ireneusz rodem z Olsztyna, opowiedzieli zgromadzonym uczniom i nauczycielom o swojej pracy misyjnej w Afryce oraz Europie. Ilustrowali swoje wypowiedzi zdjęciami wyświetlanymi w formie prezentacji. Dowiedzieliśmy się m.in. o nowej szkole w rodzinnej miejscowości ks. Anzelma. Została ona zbudowana dzięki zgromadzonym w wyniku jego starań funduszom. Powstała placówka jest ogromną szansą zdobywania wiedzy przez dzieci pochodzące z biednych rodzin, a często osierocone w wyniku nieustających na tym terenie walk. Opowieści naszych gości były interesujące. Zawierały sporo ciekawostek z życia misjonarzy. Dodatkową atrakcją była dla nas możliwość przebrania się w egzotyczne stroje. Oglądaliśmy też różne oryginalne przedmioty użytkowe, pochodzące z Konga. Były wśród nich: maski, lalki, odzież, naczynia będące wytworem ręcznej pracy mieszkańców. Wysłuchaliśmy pieśni dziękczynnej w wykonaniu ks. Anzelma, który akompaniował sobie na oryginalnym bębenku, zwanym dundun. Na zakończenie, w podziękowaniu za ubogacające nas odwiedziny, przekazaliśmy misjonarzom bukiet róż, wykonane z różnokolorowych suszonych liści oraz drobny upominek. Wszystko było rękodziełem Pani Marii ze szkolnej portierni. Miłym akcentem było włączenie się niecodziennych gości w, odmawianą każdego dnia w naszej szkole, modlitwę-Anioł Pański. Wspólnie zanosiliśmy do Boga intencje w sprawach misji, misjonarzy oraz szkoły, jej uczniów i grona pedagogicznego. Po smacznym obiedzie w szkolnej stołówce nasi goście opuścili szkolne mury. W ten oto sposób nasza szkoła aktywnie włączyła się w przeżywany w Kościele pod hasłem:
„Pełni Ducha i posłani”, Tydzień Misyjny (21.10-27.10.2018 r.).
 DZIĘKUJEMY!
 Zapraszamy do galerii zdjęć