Lekcja o przyszłości- rozmowa uczniów z Dyrektorem ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze / Cloud based Digital Transformation Lead Microsoft

Skype-a-Thon_2
13 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 311, Gimnazjum nr 3, XI Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Informatyczno-Ekonomicznego nr 9 mieli możliwość porozmawiania z Dyrektorem ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze / Cloud based Digital Transformation Lead Microsoft – Pawłem Jakubikiem. Rozmowa została przeprowadzona przez komunikator Skype, gdyż pan Jakubik był w tym czasie w Stanach Zjednoczonych, w jednym z największych ośrodków firmy Microsoft.
Uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi o życiu zawodowym naszego gościa oraz o samej pracy firmy. Mogliśmy zapytać o rzeczy, które jak najbardziej dotyczą naszej szkoły i naszych uczniów – czyli chmury i przechowywania informacji w niej. Pan Paweł Jakubik opowiedział nam również o zabezpieczeniach, jakie Microsoft stosuje przeciwko ewentualnym atakom osób trzecich na nasze domowe komputery czy inne sprzęty mające dostęp do Internetu oraz jak każdy użytkownik może sam się chronić.
Wspólnie uważamy, że spotkanie było bardzo owocne, dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na temat pracy w firmie informatycznej. Myślę, że każda osoba mogła wyciągnąć wniosek, że trendem pracy z danymi na całym świecie jest praca w chmurze, tym bardziej ze względu na sam fakt tego, jak dużo firm podejmuje się pracy w niej.

Dominika Sielawa 1AT.