YouTube a edukacja


YouTube - chyba każdy z nas odwiedził tę stronę, a już na pewno  o niej słyszał. Jest tam wiele zabawnych filmików, DIY, poradników i muzyki, ale czy tylko to?

Jakiś czas temu usłyszałam, jak jedna z moich koleżanek mówiła o uczeniu się fizyki za pomocą filmików na YouTube, więc postanowiłam sama to sprawdzić. Okazuje się, że one rzeczywiście mają sens (przynajmniej niektóre). W ten sposób uczę się grać na keyboardzie, ponieważ nie umiem czytać nut, postanowiłam skorzystać z pomocy tutoriali. Jest to przyjemny sposób nauki, wystarczy być zdeterminowanym i uwierzyć w swoje możliwości.
Skoro już jesteśmy przy muzyce, odpowiednio dobrana może nam pomóc się skoncentrować. Ja mam playlisty przygotowane na różne okazje, czego innego słucham, pisząc artykuły, a czego innego, ucząc się.
Z filmików na YouTube dowiedziałam się wielu bardziej lub mniej przydatnych rzeczy. Mogą nam pomóc zrozumieć trudne pojęcia, nauczyć się czegoś nowego albo możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek, a także odkryć nowe zainteresowania. Oglądając ludzi, mówiących w innych językach, możemy się w nich osłuchać, poznać wymowę i słownictwo na temat rzeczy, które nas interesują. A przecież wiadomo, że najlepiej uczyć się przez zabawę.

Agata Sobieska 8c