TERMINÓW REKRUTACJI


NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

Konsultacje od 1 czerwca 2020

Od 1 czerwca chętni uczniowie mogą przychodzić do szkoły na konsultacje z nauczycielami. Ustalenie terminu konsultacji możliwe jest wyłącznie poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod linkiem:


Proszę zapoznać się również z zasadami i procedurami sanitarnymi - link:
PROCEDURY

Uczeń, aby wejść do szkoły, każdorazowo musi mieć przy sobie maseczkę i oświadczenie z podpisem rodzica - wzór oświadczenia dostępny w linku powyżej.
Do zobaczenia w szkole!

UWAGA! Informacja dla kandydatów do klasy dwujęzycznej

UWAGA KANDYDACI DO KLASY 7 DWUJĘZYCZNEJ - Przypominamy, że Wasz test predyspozycji językowych odbędzie się 19 czerwca o godz. 16.30. Trzymamy kciuki!

UWAGA RODZICE KANDYDATÓW DO KLASY 7 DWUJĘZYCZNEJ - Państwa spotkanie z Dyrektorem SP 311 odbędzie się 17 czerwca o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!


Kangur matematyczny - informacje

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Konkurs poprzedzony będzie tzw. konkursem próbnym. Terminarz jest następujący:

KategoriaKonkurs próbnyKonkurs Kangur 2020
Student 22.05.2020 28.05.2020 (czwartek)
Junior 22.05.2020 29.05.2020 (piątek)
Kadet 25.05.2020 02.06.2020 (wtorek)
Beniamin 25.05.2020 03.06.2020 (środa)
Maluch 26.05.2020 04.06.2020 (czwartek)
Żaczek 26.05.2020 05.06.2020 (piątek)

Loginy i hasła zostaną przesłane poprzez LIBRUSA.

Uczestnicy Konkursu proszeni są o zapoznanie się z dokumentem oraz rejestrację wg poniższej instrukcji do 22.05.2020 do godz. 12.00:
Instrukcja dla uczestnika konkursu (plik PDF)

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS EGZAMINÓW!

WAŻNE! EGZAMIN ÓSMOKLASISTY, MATURA, EGZAMIN ZAWODOWY!
Prosimy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi zdających podczas egzaminów:
Więcej…

UWAGA! Drobne zmiany w planach!

Plan zajęć ważny od 15.05.2020
W planach klas: 1AB TIE9 oraz 1ABCDEF XILO pojawiły się lekcje muzyki - proszę sprawdzić!

Uwaga! Maturzyści!

Drodzy Maturzyści,
od poniedziałku 11 maja do 5 czerwca 2020 możliwe będzie rozliczanie się ze szkołą ze sprzętu, książek i szafek. Prosimy zarezerwować dogodny termin i godzinę wizyty (za wyjątkiem 14-15 maja).
Prosimy zabrać ze sobą wszystkie rzeczy wymienione w spisie i przybyć punktualnie na wyznaczoną godzinę. Na każdą osobę przewidziano 30 min.

Spis:
- iPad (ładowarka, pudełko, sprawny przewód ładujący)
- karta obiadowa (jeśli korzystaliście z obiadów)
- klucz do szafki (jeśli mieliście szafkę)
- książki z biblioteki (jeśli jeszcze nie oddaliście)
- strój sportowy (jeśli był wypożyczony)
- legitymacja szkolna lub dowód osobisty/prawo jazdy (wychowawców nie ma w szkole, a osoba, która Was obsługuje niekoniecznie musi Was znać)

Jeśli chcesz wykupić iPada musisz mieć przy sobie dowód osobisty, a po rezerwacji terminu pojawi się zielony przycisk z linkiem do formularza kupna/sprzedaży, który koniecznie trzeba wypełnić

Jeszcze raz prosimy o punktualność! Osoby spóźnione NIE będą wpuszczane poza kolejnością i będą musiały zarezerwować inny termin.

FORMULARZ REZERWACJI

Drodzy Maturzyści!

Drodzy Maturzyści!

Niezmiernie cieszę się, że kolejny rocznik zdolnej młodzieży opuszcza mury naszego liceum. W tym roku wyjątkowo, nie mogę osobiście pogratulować Wam sukcesów i osiągnięć edukacyjnych. Niestety nie mogę się również z Wami pożegnać.

Jednak, co się odwlecze to nie uciecze… Już zapewne wiecie, że matury w tym roku odbędą się 8 czerwca i wówczas będziemy mieli okazję, by się jeszcze raz zobaczyć, porozmawiać i właściwie zakończyć naszą trzyletnią przygodę.

Do tego czasu chcę Was zapewnić, że nauczyciele dalej będą do Waszej dyspozycji i nadal będą przygotowywać Was do matury w ramach konsultacji online.

Jeszcze raz gratuluję ukończenia szkoły!

Do zobaczenia w czerwcu!

Janusz Krzysztof Rączkiewicz

Dyrektor XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie

Niespodzianka od wychowawców klas III LO


Z pozdrowieniami od wychowawców klas III LO. :)

Życzenia Wielkanocne


Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym.
życzy dyrektor
Janusz Krzysztof Rączkiewicz

OBIADY


W związku zaistniałą sytuacją uczniowie klas III LO, korzystający ze stołówki szkolnej, za niewykorzystane obiady dostaną zwrot gotówki.Pozostałym osobom opłaty zostaną przesunięte na kolejne miesiące.

Zostań dawcą szpiku!Po raz kolejny pełnoletni uczniowie naszego liceum, nauczyciele oraz pracownicy szkoły będą mieli możliwość dołączyć do bazy Fundacji DKMS Polska, która zajmuje się wyszukiwaniem „genetycznych bliźniąt”.W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Osoba, która rejestruje się jako potencjalny dawca daje komuś szansę na życie.

Zobacz, jak zostać dawcą szpiku.
Więcej…

Koronawirus - przeczytaj!


Modne planowanie dnia

Czym w życiu jest rutyna? Czy jest to równoważne z zachowaniem porządku w życiu? Może  ma to związek z planowaniem dnia? Czy życie według ustalonego grafiku przynosi więcej pożytku niż szkody? Dlaczego jest tak cenione i jakie kryją się za tym prawdy, o których nie każdy wie? Gdy zaczniemy się głębiej zastanawiać, stwierdzimy, że być może nie mamy żadnej konkretnej wiedzy na temat tego, dlaczego życie z rutyną tak bardzo jest niektórym potrzebne, a innym, wręcz przeciwnie, może zaszkodzić.
Więcej…

Z roku na rok tracą swoją wartość


Coraz rzadziej czytamy książki. Nie chodzi tu o lektury szkolne, które muszą być obowiązkowo znane przez uczniów. Owszem, problem ten dotyczy głównie młodszego pokolenia, lecz ci starsi w większości wcale nie nadrabiają swoich zaległości. Według danych z jednej ze stron internetowych z 2018 r. do przeczytania przynajmniej jednej książki w ciągu roku przyznało się zaledwie 37% respondentów.
Więcej…

Walentynki


Zaproszenie na 100dniówkę


Strona 1 z 4